Біологія. Вступ до фаху. "I have a dream...": позитивний образ себе самого у майбутньому

Студентам "харківських" груп на практичних заняттях було запропоновано сформулювати, який вид діяльності є персонально для них привабливим, розповісти про свою мрію. Задання, запропоноване у вигляді анонімної гугл-форми, було сформульовано так:
"Спробуйте максимально чесно (тут потрібна чесність не лише перед іншими, а й, насамперед, перед самими собою) відповісти на питання, що стосується вашої власної моделі успішного майбутнього.
Як я уявляю себе успішним фахівцем? Що я роблю у бажаному майбутньому у своїх мріях як фахівець? В чому полягає задоволення, яке я від цього отримую?"

Далі наведені відповіді, що були отримані у цій гугл-формі (у одному випадку, де було вказано ім'я, його прибрано). Нумерація відповідає порядку надання відповідей. У разі бажання, до описаної гугл-форми можна додати нову відповідь

 

1. Я уявляю себе у своєму кабінеті, з добрими робітниками. Я вчу багато дітей у майбутньому. Задоволення від того, що комусь я буду допомагати, і мабуть у майбутньому, комусь сподобається моя професія, і він також буде на неї вчитися.

2. По-перше, що означає для мене успішний фахівець: це коли я володію глибокими знаннями в галузі біології, вмію аналізувати будь-яку інформацію, а також маю критичний підхід до вирішення будь-якого завдання, яке мені доведеться вирішувати.
Я займаюся дослідженнями впливу навколишнього середовища на життєдіяльність людини, на основі своїх досліджень, а також набутих знаннях, які я беру з різних джерел, я створюю біоприпарати, які продовжують людські життя без впливу хімпрепаратів.
Я отримую задоволення від того, що володію знаннями про життєдіяльність людини і всього живого що є на Землі та знаю як вплинути на це.

3. Коли я обирав біологічний факультет моя увага була зосереджена лише на кафедрі генетики та цитології. Але вступивши в університет замислився, чи дійсно мене цікавить лише генетика. Отже я вирішив ще раз передивитися список кафедр та ознайомитися з їх напрямами досліджень і підготовки фахівців. Як результат я зацікавився ще двома кафедрами а саме: кафедрою зоології та екології тварин та кафедрою ботаніки та екології рослин. Рослинний і тваринний світ цікавить мене не менше за генетику, але одразу обрати галузь подальшої професії досить важко тому що можна обрати той шлях який не приведе мене до бажаного результату. Через це я не можу відповісти на ряд питань стосовно мого майбутнього та планів на нього. Але я впевнений, що завдяки знанням які здобуту під час навчання на бакалавріаті та спираючись на досвід викладачів та студентів старших курсів, оберу шлях який приведе мене до успіху. Незалежно від обраної кафедри я буду докладати максимум зусиль щоб стати справжнім фахівцем обраної справи.

4. Наразі я не можу точно відповісти на це питання. Я знаю, що мені цікаво вивчати біологію, але допоки я ще не знайшла для себе місце ні в якому із її розділів. Зараз, навчаючись на біологічному факультеті, я хочу більш глибоко ознайомитися із напрямами біології, аби зрозуміти, чого саме прагну і яким фахівцем хочу стати.
Наразі моє задоволення полягає у аналізі інформації, яку мені надають викладачі, задля пошуку тієї самої галузі, що буде мені до вподоби більше за інші.

5. добрий вечір, що можу сказати на рахунку моєї мрії, чесно кажучи я не зовсім знаю що я хочу але можу сказати я пішла на біолога бо мені завжди було цікаво яка наша природа, як пов'язана людина з природою, і як вона впливає на нас, але через час коли у мене померло дуже багато близьких людей я зрозуміла те, що я хочу за допомогою народної медицини лікувати людей, я хочу, щоб люди жили якомога довше, щоб у них не було дуже багато проблем зі здоров'ям. Я думаю що народна медицина набагато краща за будь-які технології.

6. Насамперед я б хотіла мати значні перспективи працевлаштування в майбутньому у різних сферах науки та виробництва. Я могла б займатися офіційною науково-практичною діяльністю, результати якої можуть допомогти в раціональному природокористуванні, чи дослідженні можливостей відновлення біоресурсів, або забезпеченні управління природоохоронної діяльності підприємств. Мені подобається шукати вирішення проблем, особливо якщо, скажімо так, вони масштабні та загальні і стосуються природи.

7. Не хочется прозвучать незрело, но, признаться честно, я очень поверхностно знакома с задачами, которые выполняет орнитолог. Однако, я отметила для себя именно это направление, у меня на него есть надежды. Птицы интересуют с детства, но в последние лет пять - основательно. Стараюсь лечить - выживаемость неплохая, но случаи конечно разные. С орнитологической ветеринарией в Украине аж никак, все "специалисты" - самоучки. Решила не лезть в это пекло и не связывать свою жизнь с больными и переживаниями о них, захотелось прийти к более трезвому подходу и более научной деятельности. Получилось скомканно, но вопрос важный, так что без внимания не смогла оставить

8. Успішним фахівцем я себе уявляю тільки після закінчення магістратури в ХНУ та якогось вагомого внеску до біології.
У майбутньому я вдало працюю за своєю спеціальністтю у Виші та прокладаю дорогу до знань людям, які як і я, обрали біологію наукою свого життя.
Я відчуваю велике задоволення, що зміг досягти мети та реалізувати себе у своїй галузі.

9. Через те, що моє життя пов'язано з акваріумістикою та тераріумістикою вже більше 10 років, я завжди бачив себе успішним зоологом. Фактично все своє свідоме життя я працюю з дрібними тваринами, свідомо та несвідомо проводжу певні досліди (відбір, розведення, селекція, зона оптимуму/адаптації певних дрібних видів риб, молюсків, ракоподібних), слідкуючи за їхньою поведінкою - отримую задоволення. Мені подобалося читати наукові статті та спостерігати й описувати щось самому. Через це я й пішов на біофак. Останні роки мене також зацікавила перспектива дати людству щось нове у сфері регенеративної медицини, як-то питання подовження ліміту життя, тому мене цікавить і генетика/фізіологія. Вибір важкий. Сподіваюсь, що буду отримувати задоволення від науково-дослідної роботи в будь-якій сфері.

10. На жаль, я досі не визначилась з професією, яку хотіла б обрати. В школі я любила біологію і хімію, але вчитель своїми діями викликав певне відторгнення від цього предмету. З дитинства я мріяла бути лікарем. Мені подобається біологія і психологія. Якщо їх об'єднати, то психіатрія або наркологія мене приваблюють більше. Але іноді я лякаюсь труднощів, тому не можу точно обрати , що я хочу. Хоча, якщо обирати серцем, то це була б професія музиканта. Я займаюсь грою на гітарі і мрію грати в рок гурті і бути авторкою пісень. Я цікавлюсь наукою, але творчі професії мене приваблюють дужче. На сцені я бачу себе щасливою і вільною, а в кабінеті нарколога або психіатра діловитою і зайнятою.

11. Успішне майбутнє на сам це перед усвідомлення себе як щасливої людини. А як щаслива людина без улюбленого заняття. Близькі люди не завжди будуть з тобою. Бо як ми знаємо смерть чекає всіх живих видів. А от обрана професія та напрямок впливає на пряму на твій кругозір та на задоволення від життя. Якщо говорити про мене, то моя власна модель на даний час успішного майбутнього мати задоволення від обраного шляху. Як людина із закінченою вищою освітою у сфері біології та розробки мед препаратів та різного типу дослідження людей та їх хвороб. У своїх таємних(вже не таємних мріях) я уявляю себе як біолог-хімік який спеціалізується на генетиці людини, бере активну участь у розробці мед. препаратів проти всяких видів хвороб. Проте мене захоплює і сфера ядерної енергії у нашому часі. Тому нові відкриття - нові можливості. Головне задоволення полягає в, тому що ти допомагаєш науці, людям та планеті та розумієш яка твоя ціль у цьому житті.

12. <...> мені 17, зараз для мене настав саме той час, завдяки якому в майбутньому я зможу реалізувати себе як фахівця тієї чи іншої сфери нашого життя. Дивлячись на ці питання у мене виникає багато думок.....
В наш час більшість підлітків та і дорослих людей, абсолютно не можуть конкретно відповісти на ці питання. Я вважаю що це пов'язано з тим що в житті виникає всё більше і більше сфер діяльності, в яких хочеться себе спробувати. Та і в сьогоденних реаліях це зробити вкрай важко, адже з кожним днем, тижнем, місяцем втрачається впевненість у своїх планах. Дійсно планувати і уявляти картинки , так би мовити, Майбутнього дуже корисно і деякі фахівці, пов'язані з психологією рекомендують робити це якомога частіше, але на жаль. У мене були плани, думки стосовно вибору спеціальності і взагалі того, чим я хочу займатись, але сталося як сталося, ситуація з якою ми усі зіштовхнулися - зруйнувала все, але і з іншого боку вона дала можливості для ще більшого.Отже на разі, я навчаючись на біологічному факультеті можу сказати (напевно можу, адже ситуація міняється з кожним днем) що я хотіла б бачити себе у сфері наукової журналістики і представляти - поляризувати науку в медіа і ЗМІ, я довгий час є фанатом TED, і я просто в захваті від людей які маючи базу данних в голові і роблячи висновки спонукають змінювати науку, світ і людей в цілому. Я вважаю, суто суб'єктивно, що я можу гарно писати (але я ще навчаюся і хочу щоб мої навички кожного разу вдосконалювались) для мене в принципі цікавою завжди була наука. З біологією я знайома більше всіх інших наук, так, це по своєму складно, але в моєму випадку вона цікавіша ніж наприклад математика, фізика і подібні сфери.
Я люблю читати, гарно говорити, я малюю досить непогано, граю на музикальному інструменті і в цілому шаную музику, мені цікаво вивчати мови і наче не погано виходить - але це суто суб'єктивне питання.))) І із всього цього я вимушена обрати те, на чому буде базуватися моє життя і робота.
Для мене дійсно, так би мовити, в кайф - аналізувати, вивчивши певну тему, робити висновки і працювати з джерелами. Дуже класно коли можна з людьми які мають досвід у сфері науки і можуть говорити, базуючись на 100% данних ,які вони вивчали певний період часу - дискутувати, це один з найбільш гарних способів вивчення тієї чи іншої теми. Саме дискусія, обговорення, прийняття висновків, а в подальшому створення власної наукової роботи базуючись на повних знаннях теми і в цілому сфери науки є дуже важливою складовою.
Я не знаю, в який момент моє життя може повернутися в протилежному напрямку, але треба бути до всього готовим (хоча це майже неможливо). Я абсолютно не згодна з такою темою,як наприклад іноді люди довіряють течії річки і взагалі не вважаю себе фаталістом, але сьогодні я не можу сказати що буде завтра. Сьогодні є сьогодні, і слід робити те, що дійсно подобається і приймати рішення не тільки базуючись на логіці ,а й на інтуїції. Обирати сферу, яка цікава тобі саме сьогодні. Можливо доцільним буде зараз цитата з автобіографії одного композитора і музиканта: "Никогда не покупай книжку, если не собираешь читать её сегодня."
Сьогодні мені цікава біологія, зараз ми вивчаємо клітини, працюємо з оптичними приладами и мені подобається, я хочу продовжувати і отримувати знання за допомогою яких ,після ,я зможу їх передати іншим, способом який мені до душі.

13. Не можу сказати точно як я уявляю себе успішним фахівцем але ця картина виглядає приблизно так: я сиджу у кабінеті разом з розумними людьми і ми обговорюємо різні схеми подальшого розвитку, висказуємо різні теорії і робимо висновки.
Не можна передбачити що буде в подальшому майбутньому, але мені хотілося би сприяти розвитку загально і окремо.
Мені подобається робити щось незвичайне і ефективне, бачити результати і красу творінь, а ще краще коли це бачу не тільки я. Хоча я часто змінюю вектори своїх цілей.