Півтори природи людини – додаткові матеріали. Як записувати відеолекції та виступи? Поради відносно програмного забезпечення

 

"Півтори природи людини"
Онлайн-матеріали до курсу "Еволюційно-біологічні основи поведінки людини"

Д.А. Шабанов

Про що йде мова + Програма курсу + Оцінювання та вимоги Додаткові матеріали. Як записувати відеолекції та виступи? Поради відносно програмного забезпечення Огляди джерел
"Півтори природи людини"-01 "Півтори природи людини"-додатки "Півтори природи людини"-огляди джерел

 

Варіант програмного забезпечення, що є вільним та кроссплатформеним:
LibreOffice Impress — програма для створення презентацій. Компонент вільного пакету LibreOffice, що є аналогом (на мій погляд — кращим) закритого та платного Microsoft Office. Impress є аналогом PowerPoint. Коли автор працював з PowerPoint (це було досить давно), в нього було важко вставляти якісне відео; перехід на Impress зняв ці проблеми. Ілюстрації та схеми можна створювати як в Impress, так і в Draw, що є частиною того ж пакету.
OBS Studio — програма для інтернет-трансляцій та запису з екрану. Дозволяє записувати презентацію (з відео та звуком при необхідності), положення курсору, голос лектора та накладати на екран відео з камери, що показує самого лектора.
OpenShot Video Editor — програма монтажу. Дозволяє збирати відео із фрагментів, додавати та убирати звук, вирізати та компонувати відеоряд (навіть вирізати невдалу фразу або замінити її на інший фрагмент).
GIMP (GNU Imige Manipulation Programm) — растровий редактор зображень. Крім іншого, дозволяє зручно отримати комплект слайдів, що відповідають презентації (наприклад, щоб додати їх до відеозапису виступу, щоб можна було детальніше роздивитися самі слайди).
Audacity (з кодеком LAME для роботи з форматом mp3) — вільний аудіоредактор, якій, крім іншого, дозволяє прибрати зайвий шум з запису.