IV. Amphibia sensu lato-08. Ряд Anura — Безхвості. Частина I — Базальні родини


     

 

Дмитро Шабанов, Марина Кравченко. 
Online-курс зоології хребетних (у стані редагування)

 

I. Vertebrates Zoology
II. Архаїчні групи: Acraniata, Tunicata, Agnatha
III. Pisces

IV.08. Ряд Anura — Безхвості. Частина I — Базальні родини

IV. Amphibia sensu lato
V. Reptilia sensu lato
VI. Клас Aves
VII. Клас Mammalia

IV.07. Ряд Caudata — Хвостаті   IV.09. Ряд Anura — Безхвості. Частини II та III — Hylidae, Bufonidae та близькі родини →

 

Ряд Anura — Безхвості. Частина I — Базальні родини

Тут ми розглянемо першу групу родин сучасних безхвостих. Уявлення про їх філогенію вже можна вважати достатньо сталими. У більш традиційний систематиці було прийнято розподіляти ряд Anura на три підряди: Archebatrachia, Mesobatrachia та Neobatrachia. Позначимо склад цих груп на родинах, які ми тут розглянемо:

     Підряд Archebatrachia
1. Ascaphidae — Хвостаті жаби
2. Leiopelmatidae — Гладконоги
3. Bombinatoridae — Кумки
4. Alytidae — Повитухи

     Підряд Mesobatrachia
5. Rhinophrynidae — Носаті жаби
6. Pipidae — Піпи
7. Scaphiopodidae — Лопатоноги
8. Pelodytidae — Мулові жаби, Хрестовки
9. Megophryidae — Азійські часничниці
10. Pelobatidae — Часничниці
     Підряд Neobatrachia
11. Heleophrynidae — Жаби-привіди
...+ ще 46 родин

Усі наступні 46 родин, які ми розглянемо далі, також належать до Neobatrachia. Втім, родина Heleophrynidae є базальною родиною до цього найбільшого підряду, який, як ви побачите, після того, як відділився від Heleophrynidae, розвивався двома великими гілками. Кожній з цих гілок буде присвячено окрему сторінку на цьому сайті.

Як і в інших місцях цього курсу, цегляним кольором виділено назви таксонів, найхарактерніших представників яких мають уявляти студенти.

 

 

Як ви, напевно, знаєте (і можете побачити на слайді), кумки входять у склад фауни України. 

Шлюбний спів самця червоночеревної кумки — Bombina bombina

Для жовточеревної кумки (Bombina variegata) дуже характерна поза загрози, за якої потенційному ворогові демонструється яскраво забарвлене черево. Іноді таку форму поведінки демонструє і червоночеревна кумка

 

 

 

Шпоркові жаби — один з класичних об'єктів біології розвитку. Виняткова увага до цього виду була пов'язана з тим, що з ним був пов'язаний протокол раннього визначення вагітності, поширений у ті часи, коли сучасні хімічні методи діагностики вагітності ще не були знайдені.

Річ у тім, що до числа гормонів і амфібій, і людини входить гонадотропний гормон (гонадотропін). Це білок, структура якого у людей і амфібій дещо відрізняється, але жаби реагують на людський гормон. Хоріонічний гонадотропін у людини виділяється під час імплантації зародка у стінку матки. Його задача — зупинити менструальний цикл та наступні овуляції. У безхвостих подібний гормон стимулює вивільнення статевих продуктів. Тому у разі, якщо у підшкірний лімфатичний міхур самця шпоркової жаби ввести порцію сечі жінки, у якої відбулася імплантація зародка, через певний час (близько двох годин) дія гонадотропіну викличе вивільнення активних сперматозоїдів у клоакальну рідину.

Широке використання шпоркових жаб у лабораторній діагностиці призвело до того, що їх почали утримувати у штучних умовах по усьому світу. Навіть коли виявилося, що для діагностики цілком підходять, наприклад, зелені жаби, сертифікаовані лабораторії продовжували використовувати у таких цілях саме шпоркових жаб. До речі, існує версія, що саме з цими жабами по усьому світу був рознесений хітрідіоміцет Batrachochytrium dendrobatidis.

На попередньому відео було показано нерест пІпи Карвальо, Pipa carvalhoi

Вище — молоді особини суринамської піпи, Pipa pipa в комірках на спині матері

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Картинка користувача Гексли.

Картинка користувача Вероника.

я нахожусь в поисках того прекрасного видео, где тропическая лягушка обмазывала себя слизью. подскажите, где его можно найти - уж больно занимательное видео.

Выложу видео с этой филомедузой...

Картинка користувача Гексли.

на страничке вк это видео есть, пару дней назад она его с ютуба репостнула.

Wildlife can be base in sum ecosystems. Decamps, woodlands, pour timbers, broads, meadows, besides different ranges including the most developed metropolitan points, sum get patent makes of wildlife. Stretch the entitle in vulgar cultivation typically ascribes to carnals that are virgin by man agents, most scientists conform that wildlife circa is unnatural by primate activities.
legit essay writing services

Вот на этой странице: http://batrachos.com/node/597 , тут: http://www.youtube.com/watch?v=WH6G3qYv6gk