Вступ до фаху

Біологія. Вступ до фаху – 05. Різноманіття діяльності у галузі біології

Люди є різними, і є підстави стверджувати, що різні люди тяжіють до різних типів діяльності. Ця сторінка призначена для студентів, що вже обрали свій фах: біологію чи викладання біології. Чи знайдеться в біології поле для діяльності різних за своїми схильностями людей?  

Біологія. Вступ до фаху. Завдання II: Огляд наукової статті

Настав час зробити наступний крок в розвитку здатності створювати професійні біологічні тексти. Треба не просто написати текст в академічному чи науковому стилі; не просто коректно цитувати в ньому використані джерела. Це має бути огляд якісної міжнародної біологічної статті. 

Біологія. Вступ до фаху. Завдання I: текст з різними типами цитувань

Будь-який фахівець, і біолог в тому числі, має вміти створювати професійні тексти. Дане завдання дозволить вчитися це робити

Біологія. Вступ до фаху – 04. Як доброчесно створити науковий текст?

Щоб діяти доброчесно, слід зрозуміти, якою може бути недоброчесність. Не забувайте, що підтримання доброчесності вимагає постійних зусиль, безперервної уваги до того, що ми робимо та чому! 

Біологія. Вступ до фаху – 03. «Людина — це стиль»

Перед тим, як перейти до практичного використання певного стилю цитувань та посилань, слід розібратися в тому, як відрізняються різні стилі моделювання дійсності та текстів. «Людина — це стиль» — сказав Бюффон. Чому? 

Біологія. Вступ до фаху – 02. Що визначає, що і як мають робити студенти?

Студенти узнають, які курси вони вивчають, з розкладу. Як визначається набір курсів, які вони вивчають? Як мають бути організовані заняття? Що може викладач вимагати від студента, а що – ні? 

Біологія. Вступ до фаху – 01. Каразінський університет – що це?

Університет – це об'єднання викладачів та студентів. Яке місце серед інших університетів займає Каразінський? З чого він складається? Якими бувають студенти? Якими бувають викладачі? Як студентам правильно взаємодіяти з викладачами? 

Біологія. Вступ до фаху. Завдання IIІ: Створення таблиці для збору первинних даних

Канон побудови таблиці для збору первинних даних   
1. Збір первинних даних («відповідей природи» досліднику) — наслідок необхідності отримання відповідь на певне питання!
2. Будуючи таблицю для даних, слід передбачити, як у разі успіху дослідження буде отримана відповідь на початкове питання!
3. Відповідь на початкове питання — не лише опис результату («того, що вийшло»), а й визначення його статистичної значущості!
4. Статистична значущість результату — ймовірність, що він виник внаслідок випадковості при формуванні дослідженої вибірки!
5. В емпіричних даних є відповіді на ще не поставлені й навіть ще не усвідомлені питання, їх слід зберігати без терміну давності! 
...

Біологія. Вступ до фаху. Деякі корисні посилання

Тут зібрані деякі посилання, що можуть корисними для курсу "Біологія. Вступ до фаху" для студентів-першокурсників